ABS BOYA

Silikonlu İzolen Astar
 
Akrilik kopolimer esaslı, su bazlı, silikonlu, izolasyon malzemesi ve boya astarıdır.
 
ÖZELLİKLERİ
 
İç ve dış cepheler için silikonlu, su iticiliği yüksek, boya tüketimini  azaltan, izolasyon sağlayan, güçlü bir boya astarıdır. Silikonlu İzolen ile astarlanan dış cephelerde, duvar rutubet geçirmez, sıvanın su emiciliği azalacağı için daha az boya gerektirir. Teraslardaki çatlaklarda, pencere pervazı ile duvar arasında zamanla ortaya çıkan aralıklarda, banyo ve tuvaletlerde su sızmasını önler. Yapıların toprağa oturan döşemelerinde ve bodrum katlarının çevre duvarlarında rutubeti önleyen, son derece güçlü bir izolasyon malzemesidir. Yüzey Hazırlama: Uygulama yapılacak yüzeyler, tozdan ve kirden arındırılmalıdır.
 
UYGULAMA ŞEKLİ
 
Boya astarı olarak; Silikonlu İzolen, hem yeni boyanan yüzeyler hem de eski boyalı yüzeyler üzerine uygulanabilir. Yüzeylerin üzerine uygulanarak, yeni boyanın yüzey üzerine güçlü olarak bağlanmasını sağlar. Silikonlu İzolen uygulanmış yüzeylere, sonkat olarak yüzey gerilimi mat ve yarı mat sentetik
boyalar kesinlikle uygulanmamalıdır. Uygulandığı takdirde, zamanla yüzeyde kılcal çatlaklar oluşmasına neden olabilir.
 
KULLANILAN ALETLER
 
Fırça veya rulo
 
İNCELTME / KARIŞIM ORANI
 
Boya astarı olarak kullanıldığında; dış cephelerde 1 lt. Silikonlu İzolen 5 lt. su ile inceltilir, iç cephelerde 1 lt. Silikonlu İzolen 7 lt. su ile inceltilir. İzolasyon malzemesi olarak kullanıldığında;
1 lt. Silikonlu İzolen 1-2 lt. su ile inceltilir. İzolasyon malzemesi olarak kullanıldığında, Natura Polizolan üzerine kesinlikle boya uygulaması yapılmamalıdır. KESİNLİKLE İNCELTİLMEDEN KULLANILMAMALIDIR.
 
BOYANABİLEN ALAN
 
1 lt. ürün ile, 1 katı oranında su ile inceltildiğinde, yüzeyin emiciliğine bağlı olarak 10-15 m²’lik alan astarlanabilir.
 
KURUMA SÜRESİ
 
(20°C sıcaklıkta, %50 bağıl nem oranında) Kurumasını 1 saatte tamamlar.
 
DEPOLAMA ŞARTLARI
 
Doğrudan güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajlarda, 5-35°C arasında depolanmalıdır. Kullanılmadığında ambalajının ağzı kapalı tutulmalıdır. Dondan koruyunuz.
 
AMBALAJ
 
15 lt. - 7,5 lt. - 2,5 lt. 
 

TOP