ABS BOYA

Silikonlu İpeksi Mat Boya (Tam Silinebilir)
 
Yüksek silinme direncine sahip, silikon katkılı, su bazlı, ipeksi mat görünümlü, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.
 
UYGULANACAK YÜZEYLER
 
Saten alçı veya macun uygulanmış iç cephe yüzeylerde, duvar kaplamaları üzerinde, ahşap yüzeylerde, ipeksi mat özelliğinden dolayı yenileme ve dekorasyon amaçlı olarak otel, hastane,
okul, restaurantlar, çocuk odaları v.b. gibi özel mekânlarda kullanılır.
 
UYGULAMA
 
ABS Silikonlu İpeksi Mat uygulaması yapılacak yüzeyler; sağlam, her türlü kir, yağ ve tozdan arındırılmış, temiz ve kuru olmalıdır. Eski boyalar kazınarak temizlenmeli ve duvar yüzeyi saten alçı veya tutkallı macun ile düzleştirilmelidir. Düzleştirilen yüzey 24 - 48 saat kurumaya bırakılmalıdır.
 
Yüzeydeki pürüzler zımpara yapılarak temizlenmelidir. Yüzey hazırlığı yapıldıktan sonra ABS Astar uygulamasına geçilir. ABS Astar inceltilmeden tek kat olarak uygulanır ve 24 saat kurumaya bırakılır. Kuruma sağlandıktan sonra, ABS Silikonlu İpeksi Mat yüzey üzerine rulo, fırça veya püskürtme sistemi ile 2 kat uygulanır. Uygulama sırasında uygulanılan yüzey ve ortam sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına özen gösterilmelidir.
 
İNCELTME
 
Su ile % 10 oranında inceltiniz. Boyayı kullanmadan önce iyice karıştırınız ve boyayı başka marka bir boya ile karıştırmayınız.
 
KURUMA SÜRESİ (20ºC)
Dokunma Kuruması: 15 dakika
Toz Tutmama: 1 saat
İkinci Kat Uygulama: 6 saat
Son Kuruma: 24 saat
 
BOYANABİLEN ALAN
 
1 kilo ile uygulama şekli ve zemine bağlı olarak 10 - 12 m² alan tek kat boyanır.
 
DEPOLAMA
 
Ağzı açılmamış orijinal ambalajında oda sıcaklığında 2 yıldır.
 
AMBALAJ
 
20 kg. – 10 kg. – 3,5 kg.
 

TOP