ABS BOYA


19.02.2017

SPREY POLİÜRETAN İZOLASYON

SPREY POLİÜRETAN ISI YALITIM ve İZOLASYON 

Sprey Poliüretan Köpük uygulaması, eskiyen ve ısı yalıtımı, su yalıtımı eksikliği bulunan çatıyı yeniden yapmaya ihtiyaç duymadan, kapalı hücre yapısı sayesinde hem ısı yalıtımı hem de su yalıtımı özelliği ile benzersiz çatı yalıtımı ve konfor sağlamaktadır.Sprey Poliüretan Köpük kuru ve tozdan arındırılmış yüzeye herhangi bir mekanik sabitlemeye veya yapıştırıcıya ihtiyaç duymadan yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile püskürtülür.Böylece, normal yalıtım malzemeleri döşendiği zaman oluşan ek yerleri olmadan, kesintisiz ısı yalıtımı ile yoğunlaşmayı engelleyen bir poliüretan köpük yalıtım tabakası elde edilir.

Sprey Poliüretan Nasıl Uygulanır?

Sprey Poliüretan sert köpük yüksek basınçla püskürtme yöntemi ile uygulanır. Gezici poliüretan makina sistemleri ile hammaddeler uygulama yerine getirilir. Poliüretan sert köpükuygulanacak zeminin kuru, yağsız ve poliüretana uygun olup olmadığı kontrol edilir. Eğitilmiş personel tarafından poliüretan sert köpük yüksek basınç ile püskürtülerek uygulanır. Püskürtülen malzeme yatay, dikey her türlü zemine %100 yapışır. Yüksek basınçla püskürtüldüğü için en ufak gözeneklere dâhil nüfuz ederek doldurur. Uygulama sonunda ek yeri olmayan, ısı köprüsü oluşturmayan ve sızdırmazlık sağlayan bir yalıtım sağlanır. Ahşap,beton, metal vb. tüm yüzeylerde uygulanabilir. Dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Isıya, dona, çürümeye ve kimyevi maddelere dayanıklıdır. Bakteri ve haşere barındırmaz,

 

Sprey poliüretan Avantajları

Spr ey poliüretan köpük, poliüretan'ın eşsiz mucize olarak belirtilebilir. Polion ve izosyanatların bileşimiyle reaksiyona giren poliüretan, sağladığı yalıtım değeriyle ısı, su, ses yalıtmını aynı anda sağlayan tek yalıtımdır.

Sprey poliüretan, sağladığı avantajlar en düşük lamda değerine sahip olması nedeniyle diğer ısı yalıtım ürünlerine göre daha az yer kaplayan bir sistemdir.
Isı yalıtımı deyince aklımıza strafonrlar gelebilir. Ancak iyi bir ısı yalıtımı için ek yersiz uygulama, düşük lamda değeri, zemize tutunma, yüksek yoğunluk gözden kaça bilir. Sprey poliüretan, diğer yalıtım ürünlerine göre tümünü aynı anda sağlayan bir sistemdir.

 

Sprey Poliüretan Nerelerde Kullanılır?

* Buzhane ve soğuk hava depoları
* Teras, temel ve perde betonlarda 
* Çatı aralarında 
* Fabrikalarda, çatı, eternit, tranpessaç alttan ve üstten
* Meyve ve gıda ürünleri depolarında 
* Tavuk, yumurta ve mantar çiftliklerinde 
* Gemi buzhaneleri yalıtımı
* Deniz Araçları yalıtımı
* Tank ve boru yalıtımı
* Dış ve iç cehpe mantolama
* Bodrum ve garaj tavanı

 

Teknik Özellikleri

* Ek Yersiz,yekpare uygulama sayesinde, uygulama yapilan yerleri yorgan gibi kaplar, ısı köprüsü oluşturmaz.
* Günde 800 m2 uygulanma hızı vardir. Optimal ısı tecriti ile yüksek enerji tasarrufu ? =0,019 W/m0 K sağlar. 
* 100 m2’lik bir teras çatida 3 cm’lik POLİÜRETAN sert köpük ile 6 aylik kış döneminde 4,5 ton fuel-oil ’e eşdeğer yakıt      tasarrufu sağlanır. 
* DIN 4102’ye göre B3-B2 yanma sınıfında, aleve dayanıklıdır. Yangın sırasında damlama yapmaz. 
* Ahşap, metal, beton vs. tüm yüzeylerde uygulanabilir %100 adreans sağlar. 
* Özel detayları ve kendini özgü formları olan çatıların teknik sorunları ekonomik olarak ve problemsizce çözer. 
* Yatay ve düşey zeminlerde rahatlıkla uygulanır. Üzerinde yürünebilir. 
* Dayanıklı ve uzun ömürlüdür. 
* Kimyevi maddelerde dayanıklıdır. ( Endüstriyel dumanlar, madeni yağlar, benzin, mazot vb.) 
* Bakteri ve haşere barındırmaz. 
* Isıya, dona ve çürümeye dayanılıdır

TOP